• Návody Smartbooks

• Stručný návod na používanie pre žiakov - https://youtu.be/-Y8Ax8MfJu8
        1. Prihláste sa na https://ucenie.smartbooks.sk/ prihlasovacími údajmi žiaka.
        2. Výber predmetu. Na pravej strane cvičebnice sa nachádzajú záložky predmetov, ktorými sa dá zmeniť vybraný predmet. Po výbere predmetu sa načítajú všetky témy predmetu z daného ročníka v poradí, ako sa učia v škole.
        3. SmartBooks je inteligentná cvičebnica zameraná na podstatné učivo, ktorá:
        #vysvetľuje - pomocou Teórie k téme (tzv. poznámky do zošita, je to prvá ikona "i" pri téme)
        #precvičuje - pomocou Smart učenia. Žiak postupne dostáva úlohy z danej témy, tie ktoré nevie, sú mu vysvetlené, ale neskôr ich musí urobiť správne. Až keď urobí všetky správne, je žiak naučený danú tému. (Smart učenie spustite kliknutím na ikonku "žiarovky")
        Precvičovať sa dá aj v zápase s inými žiakmi alebo s Bookym. "HRA" je pod ikonkou rakety.
        #testuje - pomocou tlačidla Test. Tlačidlo je povolené až po naučení sa celej témy cez Smart učenie. Slúži na cvičné otestovanie sa.
        #hodnotí - formatívne hodnotenie. Známky v školách sú často neobjektívne a je ich veľmi málo, preto popisujú len časť z celkovej úrovne vedomostí. Navyše dieťa postupne zabúda, a tak nie sú aktuálne. Z toho pramení veľa sklamaní na prijímacích skúškach. Na prvej záložke "Moje smart učenie" vidíte objektívne hodnotenie, ako Vaše dieťa ovláda jednotlivé témy. Baterka označuje nadobudnuté vedomosti a hviezdičky označujú získané zručnosti v danej téme.
        4. Sieň slávy - dieťa vie svoje snaženie porovnávať so svojou triedou, školou, okresom, krajom i celou SR. V každom ročníku sa súťaží o hodnotné ceny: notebook, tablet, mobil/slúchadlá. Cenovo sú odmenení i žiaci  najviac aktívnych škôl (cca 25 škôl).
        Zobrazíte si ju rozkliknutím menu vpravo hore a výberom položky Sieň slávy.
        5. Prepnutie ročníka. Na dočasné prepnutie sa do iného ročníka slúžia tlačidlá ročníkov, ktoré nájdete na hlavnej záložke "Smart učenie" úplne dole. Aktuálny ročník dieťaťa sa nastavuje v profile (menu vpravo hore).