• Naša ideálna škola 2023/24

• Žiaci 9.A pod vedením Mgr. Andrei Rolkovej v spolupráci s poľskou školou v Zabrze a školou v Piedmonte v Taliansku vytvárajú projekt pod názvom Naša ideálna škola. Jeho cieľom je spoznať iné európske školské vzdelávacie systémy, podporiť medzinárodnú spoluprácu na našej škole a zvýšiť motiváciu učiť sa anglický jazyk. Realizáciou projektu si žiaci rozvíjajú kľúčové kompetencie - rozvoj kritického myslenia, sociálnych komunikačných spôsobilostí, kompetencií  v oblasti  informačných a komunikačných technológií, riešiť problémy a prijímať kultúrnu a etnickú rôznorodosť.

Október

V mesiaci október sme zrealizovali zoznamovacie aktivity. Žiaci vytvorili prezentáciu v nástroji Canva, do ktorej vložili krátky popis o sebe, fotku vytvoreného avataru a svoju reálnu fotku. Úlohou žiakov bolo priradiť reálne fotky k popisu a avataru žiakov z Poľska a Talianska. Táto aktivita bola pre žiakov veľmi zábavná. Výsledky práce nájdete tu

Venovali sme sa aj správaniu sa na internete. Žiaci vytvorili krátku e-knihu, v ktorej spolu s partnerskými školami zhrnuli najdôležitejšie pravidlá správania sa vo virtuálnom svete.

November

Ďalšou aktivitou bolo predstavovanie krajín pomocou nástroja WordArt. Žiaci boli rozdelení do štyroch skupín a každá skupina dostala inú tému – šport, známe osobnosti, jedlo, zaujímavé miesta v krajine. Úlohou partnerských škôl bolo vybrať niektoré údaje a nájsť o nich informácie. Komunikácia prebehla v nástroji Digipad.

December

Žiaci vytvorili spoločnú fotku s vianočným pozdravom pre partnerské školy.

Január

Pri tvorbe loga nášho projektu sme opäť využili nástroj Canva. Žiaci vytvorili štyri logá spolu so svojimi partnermi. Po vytvorení sa spustilo hlasovanie o najkrajšie logo. Výsledky boli veľmi tesné, pretože pri ich tvorbe žiaci prejavili obrovskú kreativitu a bolo náročné zvoliť to najlepšie. Veď, posúďte sami. Tu sú žiacke návrhy.

Február – Marec

Ďalšou aktivitou bola tvorba prezentácie Naša skutočná škola – Our real school. Cieľom aktivity bolo spoznať ako vyzerajú naše školy našich partnerov z Talianska a Poľska, ich triedy, rozvrh, školské pravidlá, jedáleň či aktivity školy. Prezentáciu našich žiakov si môžete pozrieť tu.