• Naši domáci miláčikovia 2023/24

• Žiaci 6.B na hodinách ANJ pod vedením Ing. Svrčkovej sa zapojili do tvorby projektu s názvom Naši domáci miláčikovia - naši najlepší kamaráti (Our Pets - Our Best Friends)

Partnerské školy:

• Szkoła Podstawowa nr. 391, Warsaw, Poľsko

• Turgutalp, Geyik Sk., 45540 Soma/Manisa, Turecko

• Piazza Ettore Imperio, Mercato San Severino, Taliansko

Na začiatku projektu sa žiaci zoznamovali prostredníctvom interaktívnej mapy a vytvárania triednych avatarov.

V predstavovaní pokračovali prostredníctvom digitálnej nástenky Padlet, kde sa každý žiak predstavil a odpovedal na pripravené otázky, ktoré boli zamerané na ich záľuby a domácich miláčikov. Digitálnu nástenku si môžete pozrieť tu.

V rámci bezpečného správania sa na internete a komunikácie v online priestore sme vytvorili spoločný zoznam pravidiel ako sa správať na internete.

Partnerské školy vytvorili krížovky o žiakoch so zámerom lepšie sa spoznať. žiaci sa naučili vytvárať krížovky v digitálnej forme a zároveň si precvičili používanie prítomného času jednoduchého pri opise žiakov. Pri vypĺňaní krížoviek sa žiaci zabavili a spoznali žiakov z partnerských škôl.