Dňa 3. júna sa naši piataci vydali na výlet, ktorý bol od začiatku výnimočný.
Do Trenčína sme necestovali autobusom, ale netradične vlakom. Výlet pokračoval jazdou špeciálnym mestským vláčikom, ktorý nás doviezol priamo k bránam Trenčianskeho hradu. Tu sme sa s nadšením započúvali do výkladu sprievodcu a dozvedeli sa mnohé zaujímavosti z histórie tohto významného miesta. Po prehliadke hradu sme sa vláčikom vrátili späť do centra mesta, kde nás čakalo kreatívne dopoludnie v centre Kreativo. Deti tu rozvíjali logické myslenie pri stavaní rôznych stavieb z Lega a zároveň si mohli vyskúšať výtvarnú techniku spin art – odstredivé maľovanie, pri ktorom sa farby kvapkajú na papier alebo plátno a rozlievajú sa do farebných obrazcov pomocou rotácie. My sme použili fixky. Deti si tak vytvorili vlastné originálne umelecké diela. Dokonca aj pani učiteľka sa prešla po mostoch, ktoré naši malí stavitelia z Lega postavili a jeden z nich jej prechádzku bez problémov vydržal! Aj keď nám počasie príliš neprialo, úsmevy na tvárach detí a radosť z nových zážitkov, zábavy a utužovania kolektívu hovorili za všetko. Výlet bol plný objavovania, kreativity a radosti presne taký, aký má byť.